Běžecké boty pro běžecký pás

I na běžecký pás je třeba použít vhodné boty. Pás vám usnadní běh svým odpružením, vaše nohy ocení co nejlepší obuv. Jak ji vybrat a jak o ni pečovat?

Nechejte vybrat botu přímo nohami. Nejlépe koncem dne, nebo po větší porci chůze, či běhu. Proč? Noha má tendenci nabývat na objemu během sportovní aktivity, tak aby vás nohy při běhání nebolely.

Kde boty na běžecký pás koupit?

Ideální je navštívit běžeckou speciálku, kde najdete široký výběr bot a především vyškolený personál, kterým vám s výběrem pomůže. Nechat poradit si můžete také ve svém okolí, pokud mezi svými známými máte zapálené běžce. Člověk, který již nějakou dobu běhá, vám jistě poradí aspoň značku a typ obuvi pro běžecký pás, se kterou má pozitivní zkušenost.

V prodejně nechte vybírat své nohy, Každou botu vyzkoušejte, projděte se v ní, krátce proběhněte.

Běžecká bota má především chránit nohy před mechanickým poškozením. Nejdůležitější je, aby vám dobře sedla, protože v ní budete trávit hodiny a hodiny v extrémním zatížením.

Jakou velikost běžecké boty?

Při samotném výběru věnujte velkou pozornost výběru velikosti. Běžecká bota by měla být asi o číslo větší, než noha, protože při běhu dochází k rozšiřování chodidla, noha intenzivně pracuje. Také berte v potaz vaše individuální chování nohou při fyzické aktivitě – otékají vám nohy, máte nějaké výrůstky? S tím vším je třeba počítat.

Běžeckou botu nezkoušejte jen v sedě, ale zkuste se v ní proběhnout. Některé speciálky mají na prodejně běžecký pás, to je ideální pro vyzkoušení!

Bota vám musí již při zkoušení sedět a být vaší „druhou kůží“.

Jak o běžecké boty pečovat?

Moderní běžecké boty by měly vydržet nejméně 500 kilometrů běhu (uběhnutou vzdálenost vám běžecký pás přesně spočítá). Pro vyčištění používejte kartáč a vodu. Na běžeckém pásu je nezašpiníte, ale doma na ně bude sedat prach a mísit se s vaším potem. Do pračky je nedávejte, opravdu stačí voda a kartáč. Mokré boty vycpěte novinami a nechte sušit při pokojové teplotě.

Běžecká stálice – MIZUNO Spark

Naším tipem na běžecké boty pro muže jsou Mizuno Spark. Kombinace měkkého polstrování technologie AIRmesh a odolné X10 podešve jsou zárukou pohodlného běhu. Jsou vhodné především pro začínající běžce, kteří ocení kotníkový límec, který skvěle drží a vede nohu. Podešev je velmi odolná díky karbonové gumě. Střední míra tlumení je vhodný pro občasný běh a pro začínající běžce.

About the author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.